Risk:Reward Oranı Nedir?

Her ticaret öncesinde, her ticaret için ne kadar riske gönüllü olduğunuzu ve ne kadar gerçekçi şekilde kazanılabileceğini belirlemeniz önemlidir.  Risk-reward oranı, tüccarların uzun vadede kâr edip etmeyeceklerini kararlaştırmada kullandıkları bir sayıdır.

Satış emirlerinde stop-loss

Endişelendiğiniz takdirde, stop-loss emri vermelisiniz. Bu, bilgisayarınızın belirlediğiniz bir fiyata düştüğünde otomatik olarak valyunuzu satmasını söyler. Böylelikle kayıplarınızı sınırlandırabilirsiniz. Bu forex , bir tüccar kaybettiğinde, kaybı telafi etmek için iki kazançlı işlem yapması gerektiği anlamına gelir. Ne kadar iyi ticaret stratejiniz olursa olsun, riskleri yönetmek ve potansiyel kayıpları sınırlandırmak önemlidir. Aksi takdirde, tüm paranızı aracı kurumunuzdaki hesabınızdan kaybedebilirsiniz.

Risk:Reward Oranı Nedir?
Risk:Reward Oranı Nedir?

Odaklanma ve küçük kayıplar

Yatırım yapacağınız paranın kaybetme ihtimaliyle karşılaşabileceğiniz parayla sınırlı olmalısınız. Bu kişi, ticaret yaparken para kaybetmenin tamam olduğunu söylüyor çünkü bunun bir tatil harcamakla aynı olduğunu düşünüyor. Kaybetmenin fazla endişelenmen gerektiğini söylemiyorlar çünkü sadece eğlenceli bir şey harcamakla aynıdır. Bu, her ticareti yaptığınızda odaklanmanız gerektiği anlamına gelir ve toplam varlığınızla ilgilenmemelisiniz. Küçük kayıpları kabul ederseniz, daha başarılı olursunuz.

Olumlu geri dönüşler

Başarılı bir şekilde planınıza göre işlem yapan bir ticaret yaparsanız, olumlu bir geribesleme döngüsü oluşur. Bu, işlem başarılı olduğu için gelecekteki ticaretlerin başarılı olma olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir. Bu geribesleme döngüsü, ticaret kabiliyetinizle ilgili daha fazla güven duymanızı sağlar, böylece gelecekteki ticaretlerin başarılı olma olasılığı da artar.

Eğer bir ticaret sırasında biraz para kaybederseniz, ama bir planınız vardı ve ona bağlı kaldıysanız, iyi gidiyorsunuz! Olumlu bir geri bildirim döngüsü oluşturuyorsunuz, bu da her defasında bunu yaptığınızda biraz daha iyi olduğunuz anlamına geliyor.